Haber

AK Parti Zonguldak’ın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Zonguldak Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti’nin Zonguldak adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Zonguldak Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti Zonguldak’ın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Zonguldak Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ ZONGULDAK ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıyla AK Parti Zonguldak’ın adayı Ömer Selim Alan oldu. Buna göre AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Ömer Selim Alan Zonguldak Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Zonguldak dahil birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 2024 KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Zonguldak Belediye Başkanı adayı Ömer Selim Alan’dı.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖMER SELİM ALAN KİMDİR?

Dr. Ömer Selim Alan, 24 Aralık 1979’da Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak TED Koleji’nde tamamladı. Dr., lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldı. Ömer Selim Alan ayrıca Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu.

Dr., kariyerine Zonguldak Kızılay Kan Merkezi’nde başladı. Ömer Selim Alan, Kan Bankacılığı ve Transfüzyon, İşyeri Hekimliği, Aile Hekimliği, Turizm Hekimliği gibi birçok alanda belge ve sertifikalara sahiptir. Sivil toplum kuruluşlarındaki görev ve üyelikleriyle de tanınıyor.

Dr., siyasi kariyerine 2012 yılında AK Parti Zonguldak İl Yönetimi’ne katılarak başladı. Ömer Selim Alan, altı yıl boyunca AK Parti Zonguldak Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Ömer Selim Alan, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu