Ekonomi

Fransa Çalışma Bakanı Dussopt: Bazı meslekler için göçmenlik şart

Dussopt, Radio J’de özellikle mutfak asistanlığı veya temizlik gibi mesleklerde yurt dışından gelen işçi oranının ülke ortalamasının çok üzerinde olduğunu söyledi.

Hizmet sektöründe göçmenlerin çalışma oranının yüzde 25 olduğunu belirten Dussopt, “Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Bunlar olmadan bu meslekler olmaz. Ülkemize göç olmadan bazı meslek sektörleri işlemez” dedi. dedi.

Dussopt, Paris’te yıllardır yasal iş sözleşmesiyle restoranlarda çalışıp ikametgahı olmayan kişilerin olduğunu belirterek, sağ partilerin göçe şiddetle karşı çıktığını kaydetti.

Dussopt, “Birkaç hafta içinde [göçmen reformu] konusunda fikir birliği olmazsa, reformu sunup sunmayacağımızı yeniden gözden geçireceğiz.” Dedi. söz konusu.

Fransız Bakan, Yunanistan’da çok sayıda göçmenin hayatını kaybettiği tekne kazasının ulusal düzeydeki göç tartışmasını şekillendirmesinin pek olası olmadığını değerlendirdi.

Fransa, 2023 yılı sonuna kadar Meclis’e sunulması beklenen göçmenlik yasası taslağı ile konaklama, restoran, sağlık veya inşaat gibi temel departmanlarda oturumu olmayan çalışanların çalışmasına izin vermeye hazırlanıyor.

haymanahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu