Haber

Hizbullah lideri Nasrallah, Hamas ve İslami Cihad yetkilileriyle görüştü

8 Ekim’den bu yana İsrail ordusuyla savaşan Lübnan’daki Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad el-Nahhale ve Hamas Siyasi Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ile görüştü. Büro.

Hizbullah’ın resmi Telegram hesabından yapılan açıklamada, Nasrallah’ın Nahhale ve Aruri ile üçlü görüşmesine ilişkin bilgi verildi.

Görüşmede Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı “Aksa Tufanı” saldırısı ve Lübnan-İsrail sınırında yaşanan çatışmalar başta olmak üzere Gazze’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, “İsrail’in Gazze ve Filistin’e yönelik vahşi saldırısının durdurulması için direniş cephesinin bu hassas süreçte gerçek zafere ulaşması için neler yapması gerektiği değerlendirildi.” ifadeler kullanıldı.

Açıklamada ayrıca toplantıda gelişmelerin günlük olarak takip edilmesine ve sürekli uyum içinde kalınmasına önem verildiği belirtildi.

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Hamas ve İslami Cihad’ın üst düzey yetkilileriyle bir araya geliyor.

habertuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu