Haber

Kuzeydoğu Çin’de sel kontrolü ve afet yardımı için acil durum müdahalesi başlatıldı

HABER: Kuzeydoğu Çin’de sel kontrolü ve afet yardımı için acil durum müdahalesi başlatıldı

ÇEKİM LİSTESİ:

Çin’in kuzeydoğusundaki selden etkilenen bölgelerde çalışan kurtarma ekiplerinin çeşitli görüntüleri

HABERİN İÇERİĞİ:

Doxuri tayfunun neden olduğu şiddetli yağışlar, Çin’in kuzeydoğusundaki Heilongjiang ve Jilin eyaletlerindeki düzinelerce nehirde su seviyesinin uyarı levhalarının üzerine çıkmasına neden oldu.

Sürekli sağanak yağışlar araçları sular altında bıraktı, insanları mahsur bıraktı ve yolları kapattı. Çin’in kuzeydoğusundaki birçok şehirde sel kontrolü ve afet yardımı için acil durum müdahalesi başlatıldı.

Jilin eyaletine bağlı Lishu ilçesinde, şiddetli yağışlar nedeniyle 10 kilovoltluk iki elektrik hattı hasar gördü. Yerel elektrik idaresi, arızanın giderilmesi için bölgeye 20 kişilik acil müdahale ekibi göndererek, elektriğin kısa sürede geri verilmesini sağladı.

Jilin Eyaletine bağlı Shulan İlçesine havadan yardım malzemeleri helikopterle atılırken, yolların kapatıldığı bölgelere yiyecek, su ve diğer ihtiyaç malzemeleri ulaştırıldı.

Heilongjiang eyaletinde baz istasyonları sular altında kalırken birçok yerde fiber optik kablolar hasar gördü. Sorunları çözmek için etkilenen çeşitli bölgelere 1.000’den fazla memur gönderildiği için iletişim ağları kademeli olarak restore edildi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri, Changchun/Harbin’den bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu