Ekonomi

İstanbul’un 8 İlçe Belediyesi TROY Kart’a Geçiyor

İstanbul’da 8 ilçe belediyesi, personelinin maaş kartlarını, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerel kart TROY’a taşıma kararı aldı.

Belediye başkanları TROY sistemine geçişi kişisel sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medyada “Ekonomik hegemonyayı boykot ediyoruz!” başlıklı bir gönderi paylaştı:

Aydın, VakıfBank ile yaptıkları anlaşma doğrultusunda belediye çalışanlarının maaş ödemelerinde yurt dışı ödeme sistemlerini iptal ettiklerini belirterek, “Yerli ve milli ödeme sistemi TROY karta geçiyoruz.” Bu kelimeyi kullandı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Halk Bankası ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda meslektaşlarımızın tüm kartlarının yerli ve milli TROY kart sistemine aktarılması yönünde adım attık.” O paylaştı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, sosyal medyadan meslektaşlarının banka kartlarını yerli ve milli TROY sistemine aktardığını duyurdu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de, “VakıfBank Genel Müdürümüz Sayın Abdi Serdar Üstünsalih’i ziyaret ettim. Üsküdar Belediyesi olarak tüm çalışanlarımızın maaş kartlarını yerli ve milli TROY ödeme sistemine geçiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, paylaşımında yerli ve milli girişime destek verdiklerini belirterek, “Sultanbeyli Belediyesi çalışanlarımızın maaş kartlarını değiştirip yerli ve milli TROY kart sistemine geçiyoruz.” dedi. söz konusu.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, TROY sistemine geçtiklerini vurgulayarak, “İşgalci İsrail’i destekleyen finans sistemini boykot ederek, Türkiye’nin yerli ve milli ödeme yöntemi TROY’a geçiyoruz!” Yani herkesi boykota davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, paylaşımında Halk Bankası ile yaptıkları iş birliği kapsamında çalışanlarının tüm banka kartlarını yerli ve milli TROY kart sistemine aktarmak için ilk adımı attıklarını belirterek, “Bu önemli adımı attık” dedi. Yerlilik ve milliyetin desteklenmesi amacıyla alınan tedbirler kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Bu kelimeyi kullandı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da sosyal medyadan belediyenin TROY kart sistemine geçtiğini belirten bir mesaj yayınladı.

dodurgaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu